IV Niedziela Wielkiego Postu 26 III 2017 r.

28 Marca, 2017
  1. Pragniemy z satysfakcją poinformować, że powstała nowa strona internetowa naszej seminaryjnej wspólnoty. Nie chcemy, aby jedynie informowała o naszym życiu i cieszyła oko. Pragniemy, aby pomagała zrozumieć do jakiej misji przygotowują się alumni, jak ważne i piękne jest kapłaństwo oraz by ukazywała tę drogę jako możliwą i pociągającą dla młodego człowieka. Dlatego też strona została zaprojektowana z uwzględnieniem teologicznej głębi katolickiej nauki i wykonana według najnowszych standardów estetycznych i technicznych. Powstało też krótkie video pt. Będziemy kapłanami. Nie jest to jedynie opowieść o naszym seminarium. Raczej jest to film będący próbą ukazania w piękny, niebanalny i jasny sposób tego czym jest powołanie do kapłaństwa.Zachęcamy do korzystania ze strony internetowej, na której można również znaleźć bieżące informacje dotyczące Mszy świętych niedzielnych sprawowanych w naszym kościele. Można sprawdzić intencje Mszy, kto będzie celebrował, kiedy będzie śpiewał chór seminaryjny, czy przeczytać ogłoszenia.
  2. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy w naszym seminarium ofiary pieniężne dla cierpiących z powodu konfliktu wojennego Syryjczyków w Aleppo. Włączamy się w program realizowany przez Caritas Polska Rodziny Polskie Rodzinom Syryjskim. Skrzynka, do której możemy wrzucać ofiary znajduje się przy bocznym ołtarzu z lewej strony. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
  3. W najbliższy piątek 31 III – Akademicka Droga Krzyżowa początek o godz. 18.00 przed kościołem akademickim KUL oraz Droga Krzyżowa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka – początek o godz. 17.00 na Placu Archikatedralnym.
  4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota kwietnia.

zobacz kolejne aktualności: