III Niedziela Wielkiego Postu 19 III 2017 r.

20 Marca, 2017
  1. W poniedziałek 20 marca liturgiczna uroczystość  św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesiona z dzisiaj ze względu na Niedzielę Wielkiego Postu. Pamiętajmy w modlitwie o Solenizancie bp. Józefie Wróblu.
  2. W sobotę 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Już w najbliższy piątek tj. 24.03. po raz trzeci wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  św. pod przewodnictwem ks. bp. Mieczysława Cisło w  Archikatedrze Lubelskiej o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę www.edk.pielgrzymka.lublin.pl. Szczegóły na plakatach.
  4. W ramach wielkopostnej jałmużny zbieramy w naszym seminarium ofiary pieniężne dla cierpiących z powodu konfliktu wojennego Syryjczyków w Aleppo. Włączamy się w program realizowany przez Caritas Polska „Rodziny Polskie Rodzinom Syryjskim”. Skrzynka, do której możemy wrzucać ofiary znajduje się przy bocznym ołtarzu z lewej strony. Serdecznie dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy.
  5. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
  7. Zapraszamy do zwiedzenia naszego muzeum.
  8. Modlitwa o powołania

zobacz kolejne aktualności: