Nowa strona internetowa

20 Marca, 2017

Witamy na naszej nowej stronie. Przy jej powstawaniu brało udział wiele osób. To co obecnie widać jest owocem wielu spotkań koncepcyjnych, podczas których odpowiadaliśmy sobie na takie pytania jak: Do kogo ma być skierowana ta strona? Do czego ma zapraszać? Jakie treści mają wybrzmieć na pierwszym miejscu? Co chcemy przez tę stronę powiedzieć? Jak w nowoczesny, niebanalny i oryginalny sposób opisać rzeczywistość powołania do kapłaństwa?

 

Od ogólnych zagadnień zaczęliśmy przechodzić do bardziej szczegółowych. Jednym z nich było posegregowanie poszczególnych części strony (było ich ok. 50, np. „pasje kleryków”, „chór seminaryjny” „formacja” itd.) w jak najbardziej logiczną całość. Prace odbywały się w grupie zarówno kleryków jak i wychowawców. Również grupa osób świeckich poświęciła swój czas, aby zmierzyć się z tym zadaniem. Otrzymane wyniki pomogły nam w ułożeniu kategorii i podkategorii tak jak to aktualnie widać.

Dalsze etapy to zbieranie treści oraz przygotowywanie grafik. W końcu, po zaakceptowaniu koncepcji graficznej nadszedł czas na kodowanie (czyli przetłumaczenie tego co stworzył grafik na język Internetu). Były to kolejne tygodnie żmudnej pracy i współpracy. Ale w końcu się udało, z czego niezmiernie się cieszymy. Mamy nadzieję, że Wam się podoba.

zobacz kolejne aktualności: