Wyznanie wiary i deklaracja przyjęcia święceń alumnów V roku.

2 Maja, 2025

W piątek, 2 maja, w przeddzień przyjęcia święceń diakonatu, alumni piątego roku podczas uroczystych nieszporów tradycyjnie złożyli wyznanie wiary, deklarację dobrowolnego przyjęcia święceń oraz przysięgę wierności przy objęciu obrzędu wykonywanego w imieniu Kościoła. Liturgi przewodniczył oraz okolicznościową homilię wygłosił opiekun roku, ks. Prorektor Zdzisław Szostak.

Pamiętajmy w naszych modlitwach o alumnach, którzy jutro przyjmując święcenia diakonatu zostaną włączeni do grona osób duchownych.

zobacz kolejne aktualności: