Msza Wieczerzy Pańskiej

18 Kwietnia, 2025

Wielki Czwartek to dzień ustanowienia sakramentu kapłaństwa i eucharystii. Tego dnia wieczorem sprawuje się Mszę Wieczerzy Pańskiej. Jak każdego roku nasza wspólnota uczestniczyła w Eucharystii sprawowanej w archikatedrze lubelskiej. Uroczystej celebrze przewodniczył biskup Artur Miziński, który w czasie homilii przypominał o nieodłącznym powiązaniu sakramentu eucharystii i kapłaństwa. Podczas liturgii miał miejsce obrzęd mandatum, czyli umycia nóg dwunastu mężczyznom na pamiątkę umycia nóg apostołom, którego dokonał Chrystus podczas Ostatniej Wieczerzy.

zobacz kolejne aktualności: