IV Niedziela Wielkiego Postu 10 III 2024 r. Laetare

16 Marca, 2024
  1. Dziś gościmy w naszym kościele uczestników  lubelskiej pielgrzymki wielkopostnej wg tradycji rzymskiej do kościołów stacyjnych. Pielgrzymi przez Wielki Post udają się do 40 lubelskich kościołów i uczestniczą w  Mszy św. codziennie w innym kościele. W ich imieniu zapraszamy do włączenia się w to pielgrzymowanie.
  2. W środę 13 marca przypada 11. rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Powierzajmy jego osobę i posługę w modlitwie.
  3. W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej wspieramy w naszej wspólnocie seminaryjnej Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją i celem jest między innymi: edukacja w zakresie postaw pro-life, kreowanie inicjatyw i prowadzenie projektów dotyczących ochrony życia, pomoc rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Ofiary  można składać do puszki znajdującej się przy bocznym ołtarzu św. Barbary przez cały Wielki Post. Bóg zapłać.
  4. „Polskie serce Jerozolimy” – pokaz filmu i debata o Domach Polskich w Jerozolimie. Wydarzenie zorganizowane przez Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abraham J. Heschela odbędzie się w poniedziałek, 11 marca o godz. 17:00 w auli CTW-113 w Centrum Transferu Wiedzy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W samym centrum Starego Miasta w Jerozolimie mieszczą się dwa Domy Polskie – materialne i duchowe dzieło pochodzącego z ziemi lubelskiej ks. Marcina Pinciurka. Na bezpłatny pokaz filmu oraz debatę na temat historii tych polskich miejsc w Świętym Mieście zaprasza Centrum Heschela KUL.

zobacz kolejne aktualności: