VI Niedziela Zwykła 11 II 2024 r. 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu 32. Światowy Dzień Chorego

11 Lutego, 2024
  1. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przez ostatnie dwie niedziele składali swoje ofiary w naszym kościele jako wsparcie dla osób chorych na trąd. Suma ofiar wyniosła 433 zł. Pieniądze zostały przekazane Fundacji Raoula Follereau, inicjatora Światowego Dnia Trędowatych.
  2. Z racji obchodzonego dzisiaj Światowego Dnia Chorego zachęcamy do zapoznania się z dziełem Misyjnego Apostolstwa Chorych, które proponuje osobom cierpiącym ofiarowanie swojego krzyża na rzecz misji. Ulotki o tym dziele są wyłożone na stoliku pod chórem. Można wziąć dla siebie lub komuś podarować, zwłaszcza chorym, niepełnosprawnym, starszym, samotnym lub tym, którzy opiekują się takimi osobami w potrzebie.
  3. Centralne obchody 32. Światowego Dnia Chorego w archidiecezji lubelskiej odbędą się 12 lutego 2024 r.(poniedziałek) w Archikatedrze Lubelskiej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 modlitewnym czuwaniem. Podczas Eucharystii, pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, która rozpocznie się o godz. 11.00, udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.
  4. W tym tygodniu 14 lutego  Środą Popielcową rozpoczynamy  Wielki Post. Zachęcamy do rozważania  Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.
  5. W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej będziemy wspierać w naszej wspólnocie seminaryjnej Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją i celem jest między innymi: edukacja w zakresie postaw pro-life, kreowanie inicjatyw i prowadzenie projektów dotyczących ochrony życia, pomoc rodzicom wychowującym niepełnosprawne dzieci. Ofiary będzie można składać do puszki w naszym kościele od następnej niedzieli przez cały Wielki Post.

 

zobacz kolejne aktualności: