IV Niedziela Adwentu 24 XII 2023 r.

23 Grudnia, 2023

„Niemowlę leżące w ubogim żłóbku: oto Boży znak. Mijają wieki i tysiąclecia, ale znak pozostaje i przemawia również do nas. (…) Jest to znak mały i delikatny, skromny i milczący, ale bogaty w moc Boga, który z miłości stal się człowiekiem.”                                    

                                                                                                                      /św. Jan Paweł II/

            W te szczególne dni świąt Bożego Narodzenia Słowo przychodzi jako Niemowlę objawiając swoją nieskończoną miłość. Pozwala się nam dotknąć, przytulić do serca, w swoim uniżeniu oddaje się w nasze ręce. Tę wielką moc miłości objawia w cudowny sposób w kruchości Hostii, w Eucharystii. Czyni nas uczestnikami tej niezwykłej komunii we wspólnocie Kościoła, który jest  naszym Betlejem – Domem Chleba.

Z okazji uroczystości Narodzenia Pańskiego życzymy naszym Drogim Przyjaciołom i Gościom doświadczenia tej komunii przy łamaniu się delikatnym opłatkiem w gronie najbliższych. Niech ten wyjątkowy znak będzie okazją do dzielenia się Bożą Miłością, pokojem, nadzieją i radością, które wlewa w nasze serca Dziecię Jezus. Niech w naszych rodzinach – domowych Kościołach – odbija się blask piękna Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

Błogosławionych i radosnych świąt Bożego Narodzenia!

  1. W dniach 27 – 29 grudnia odbędą  się w naszym Seminarium dni skupienia dla młodych mężczyzn rozeznających powołanie. Prosimy o modlitwę.
  2. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2024 rok. Obok reprodukcji pięknych akwarel ukazujących nasze seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.  Serdecznie zachęcamy.

zobacz kolejne aktualności: