I Niedziela Adwentu 3 XII 2023 r.

3 Grudnia, 2023
  1. Wczoraj pięciu alumnów III roku przyjęło strój duchowny.
  2. Dziś o 13.30 z Rynku Starego Miasta ruszy Orszak św. Mikołaja.
  3. W tym tygodniu  przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i za powołanych.
  4. W piątek 8 grudnia będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to święto patronalne naszych Sióstr Służek. Ze względu  uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W najbliższą sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać adwentowy dzień skupienia.  
  6. W niedzielę 10 grudnia podczas Mszy św. sprawowanej przez bp. Józefa Wróbla  pięciu alumnów IV roku otrzyma posługę akolitatu. Prosimy o modlitwę.
  7. Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas na stół wigilijny.
  8. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2024 rok. Obok pięknych reprodukcji akwarel ukazujących nasze seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty.  Serdecznie zachęcamy.

zobacz kolejne aktualności: