Zesłanie Ducha Świętego 28 V 2023 r.

29 Maja, 2023
  1. Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 4 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
  2. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.  
  3. Dzisiaj odbędzie się w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany w tym roku pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.30 na placu przed Kościołem Akademickim KUL – koncertem pt.: „Scena pełna życia”. Następnie uczestnicy wyruszą do Archikatedry Lubelskiej, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się Msza św. w intencji rodzin pod przewodnictwem Księdza Biskupa Adama Baba.
  4. Jutro obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, a w środę 31 maja  święto Nawiedzenia NMP.
  5. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  6. W czerwcu módlmy się Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
  7. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: