Zesłanie Ducha Świętego 5 VI 2022 r.

9 Czerwca, 2022
  1. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
  2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
  3. Dobiega końca Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Jego zwieńczeniem będzie w dniach 22-26 czerwca 2022 roku X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie. Trwałą pamiątką Roku Rodziny i Światowego Spotkania Rodzin w archidiecezji lubelskiej będzie ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie, w kościele na Czubach. Uroczystość będzie miała miejsce 9 czerwca 2022 r., w 35. rocznicę wizyty św. Jana Pawła II w Lublinie i jednocześnie w 5. rocznicę konsekracji kościoła pw. Świętej Rodziny. Uroczystej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył abp Stanisław Budzik.
  4. Ukazał się nowy, piękny numer naszego seminaryjnego czasopisma Itinerarium   – „Od stu lat z nami – modlitwa i praca sióstr służek NMP Niepokalanej w naszym seminarium”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru, który jest wyrazem wielkiej wdzięczności za obecność i posługę sióstr w naszej wspólnocie. Aktualne wydanie,  oprócz artykułów  odnoszących się do tytułu, zawiera wiele pięknych zdjęć oraz informacji o codziennym życiu seminaryjnej wspólnoty. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła (lub w zakrystii) za dobrowolną ofiarą, za którą z góry dziękuję.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: