III Niedziela Wielkiego Postu 20 III 2022 r.

20 Marca, 2022
  1. Dziś gościmy w naszym kościele uczestników  lubelskiej pielgrzymki wielkopostnej wg tradycji rzymskiej do kościołów stacyjnych. Pielgrzymi przez Wielki Post udają się do 40 lubelskich kościołów i uczestniczą w  Mszy św. codziennie w innym kościele. W ich imieniu zapraszamy do włączenia się w to pielgrzymowanie.
  2. W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. W piątek 25 marca, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. W Archikatedrze Lubelskiej uczyni to Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik. Zapraszamy na godz. 17.00, by wspólnie z Pasterzem Archidiecezji dokonać Aktu Zawierzenia i modlić się w intencji pokoju na świecie.
  4. W piątek 25 marca po raz ósmy wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  świętą w Archikatedrze o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową.
  5. Zachęcamy gorąco do jałmużny wielkopostnej. Wspieramy dzieło Caritas „Solidarni z Ukrainą” – pomoc dla potrzebujących w Ukrainie i dla uchodźców. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Dotychczas zebraliśmy 6350 zł.  Bóg zapłać.
  6. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni.
  7. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: