IV Niedziela Zwykła 30 I 2022 r. Dzień Pomocy Chorym na Trąd

31 Stycznia, 2022
  1. Trwa zimowa sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji naszych studentów i profesorów.
  2. W środę  2 II święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o osobach, które realizują Boże powołanie na drodze życie konsekrowanego, a zwłaszcza o Siostrach Służkach NMPN, które są częścią naszej wspólnoty seminaryjnej.
  3.  W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – módlmy się o nowe powołania i w intencji powołanych,  a także pierwszy piątek i sobota  miesiąca. 
  4. W niedzielę 17 października 2021 r.  w Archidiecezji Lubelskiej rozpoczęła się faza diecezjalna ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja. W związku z tym każdy, kto ma pragnienie włączenia się w synod papieski, a mieszka na terenie naszej archidiecezji, może udzielić odpowiedzi na pytania synodalne. Na podstawie tych głosów zostanie opracowana synteza diecezjalna. Więcej informacji i pytania do ankiety na stronie internetowej naszej archidiecezji.
  5. Przygotowaliśmy niewielką broszurę pt. Komunia św. na rękę. Jest tam informacja o tym, jak należy przyjmować Komunię na rękę oraz trochę innych treści dotyczących wybranych przepisów, jak i praktyki Kościoła na ten temat. Broszury te są wyłożone na stoliku pod chórem. Wszystkich serdecznie zachęcamy do ich wzięcia i zapoznania się z tym tematem, niezależnie od tego, kto, w jakiej formie, przyjmuje Komunię św.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: