XXXI Niedziela Zwykła 31 X 2021 r.

1 Listopada, 2021
 1. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Wszystkich Świętych, a we wtorek wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Także w tym roku ze względu na pandemię przez cały listopad  można zyskać odpust zupełny i ofiarować za zmarłych  – każdego dnia za jedną osobę zmarłą. Tego odpustu udziela się wiernemu, który nawiedzi  cmentarz i  pomodli się za zmarłych.  Pozostałe warunki to stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitw w intencjach Ojca Świętego i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Korzystajmy z tego daru i wspierajmy naszych zmarłych.
 2. Do 2 listopada alumni naszego Seminarium zapisują  na cmentarzach  imiona zmarłych,  których będziemy polecać w naszej wspólnocie seminaryjnej w listopadzie podczas modlitw wypominkowych i Mszy św. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych. Można to także uczynić dziś i w najbliższe niedziele po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Zakończył się Tydzień Misyjny, w trakcie którego wspieraliśmy finansowo
  seminarzystów w krajach misyjnych. Kto by jeszcze dzisiaj zechciał
  powiększyć ten fundusz wsparcia, to uprzejmie prosimy, aby złożyć ofiarę
  do skrzynki znajdującej się przy bocznym ołtarzu. Wszystkim ofiarodawcom
  serdecznie dziękujemy.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania i za powołanych, oraz I piątek i I sobota miesiąca.

zobacz kolejne aktualności: