Inauguracja

26 Października, 2021

 

24 października w auli naszego Seminarium odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Po odśpiewaniu przez chór seminaryjny ,,Gaude Mater Polonia”, Ksiądz Rektor Jarosław Marczewski powitał wszystkich zaproszonych gości, zrelacjonował wydarzenia minionego roku formacyjnego i nawiązał do słów papieża Franciszka, który określał formację seminaryjną jako wyjście z ,,własnego ja” do służby Bogu i drugiemu człowiekowi. Przywołał również 10 życiowych wskazań bł. Stefana Wyszyńskiego, które zapisał on jeszcze jako kleryk i przez całe kapłańskie życie nosił w brewiarzu. Następnie głos zabrał Dziekan Wydziału Teologii KUL Ks. prof. dr hab. Przemysław Kantyka, który dokonał także uroczystej immatrykulacji alumnów I roku.
Wykład inauguracyjny na temat znaczenia prymasostwa kard. Stefana Wyszyńskiego dla Kościoła i narodu wygłosiła Pani dr Ewa Czaczkowska – polska historyk, dziennikarka, publicystka, a także biografistka, autorka m.in. monumentalnej pozycji pt. ,,Kardynał Wyszyński. Biografia”.
Na zakończenie uroczystości zabrał głos Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik, który wraz z Biskupami Pomocniczymi udzielił zgromadzonym pasterskiego błogosławieństwa na nowy rok akademicki i formacyjny.
Gaudeamus igitur!

zobacz kolejne aktualności: