V Niedziela Wielkiego Postu 21 III 2021 r.

27 Marca, 2021
  1. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  2. W czwartek  25 marca będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Za tydzień w liturgii będziemy celebrować  Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy św. chór seminaryjny wykona Pasję.
  4. Za tydzień w nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas na letni.
  5. Ukazał się nowy numer naszego pisma Itinerarium. Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów czasopisma,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i  pięknych zdjęć  „Dobrodzieje naszego Seminarium – pamiętamy w modlitwie”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru, który jest wyrazem wdzięczności wobec szerokiego grona dobroczyńców. Obok głównego tematu zawiera m. in. artykuły o Prymasie Stefanie Wyszyńskim w związku ze zbliżająca się beatyfikacją.  Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się za dobrowolną ofiarą w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła i w zakrystii.
  6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: