II Niedziela Wielkiego Postu 28 II 2021 r. „Ad Gentes” – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami

27 Lutego, 2021
  1. Dziękujemy serdecznie Księdzu Biskupowi Józefowi za przewodniczenie Mszy świętej i udzielenie posługi lektoratu.
  2. Zachęcamy do jałmużny wielkopostnej. W tym roku wesprzemy  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka. Stowarzyszenie powstało w 1999 roku w Krakowie. Jego misją jest troska o ludzkie życie na każdym etapie jego rozwoju. Misja i cele Stowarzyszenia dokonują się m. in. przez edukację w zakresie postaw pro-life, pomoc samotnym matkom i ojcom oraz rodzinom wychowującym niepełnosprawne dzieci, towarzyszenie osobom starszym, często schorowanym, cierpiącym, samotnym.  Ofiary można składać do skrzynki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek i sobota.
  4. W przyszłą niedzielę 7 III w naszym kościele będzie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 10.00, która będzie transmitowana przez TVP 3. Ze względu na obostrzenia w tej Mszy św. będą mogli uczestniczyć tylko klerycy. Zachęcamy do łączenia się z naszą wspólnotą przez transmisję telewizyjną. Msza św. o 11.30 będzie odprawiona bez zmian, jak w każda niedzielę.
  5. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

zobacz kolejne aktualności: