V Niedziela Wielkiego Postu 7 IV 2019 r.

11 Kwietnia, 2019
  1. W ramach jałmużny wielkopostnej wspieramy seminaria duchowne na terenach misyjnych w ramach Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła. Ofiary można składać do puszki przy bocznym ołtarzu. Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy scholi za śpiew podczas Mszy św.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W czasie Mszy świętej w naszym kościele będzie śpiewał chór seminaryjny, który wykona Pasję. Serdecznie zapraszamy.
  4. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej zaprasza do udziału w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży 2019, które rozpoczną się drogą krzyżową na Majdanku 12 kwietnia (piątek) o 18.00. W Niedzielę Palmową 14 kwietnia, młodzież z archidiecezji spotka się by wspólnie, podczas procesji z palmami ulicami Lublina, dać świadectwo swojej wiary. Niedzielne obchody rozpoczną się o godzinie 13.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. O 14.30  odbędzie się poświęcenie palm  i wyruszy procesja. Punktem kulminacyjnym będzie Msza Święta w archikatedrze o godzinie 15.30 pod przewodnictwem Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika.

zobacz kolejne aktualności: