Rok św. Stanisława Kostki – Patrona naszego seminarium

9 Stycznia, 2018

„Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Ten młody polski szlachcic podobnie jak Samuel usłyszał Boga, wołającego go po imieniu. I jak Samuel odpowiedział: „Mów, Panie, bo sługa Twój słucha!”(1 Sm 3,9), a następnie z determinacją poszedł pełnić wolę Bożą wbrew wszelkim przeciwnościom. Świętego Stanisława Kostkę pragniemy zaprosić dzisiaj, aby stał się patronem
rozpoczętego właśnie nowego roku. (…)”

                  Powyższy fragment został zaczerpnięty z Listu Episkopatu Polski na Rok Świętego Stanisława Kostki. Jest to dla naszej wspólnoty szczególnie ważna i radosna wiadomość, ponieważ św. Stanisław Kostka jest jednym z głównych patronów seminarium lubelskiego. Poprzez codzienną modlitwę, za wstawiennictwem naszego patrona, oraz spotkania i wyjazdy do miejsc naznaczonych jego duchową obecnością, pragniemy jeszcze bardziej go poznać. Pragniemy również, przez jego ręce, dobremu Bogu zawierzyć naszą drogę do kapłaństwa.

                  W głównym ołtarzu naszego kościoła, w tym roku, można zobaczyć obraz „Anioł udziela Stanisławowi Komunii Świętej” autorstwa Józefa Buchbindera.

zobacz kolejne aktualności: