Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

1 Grudnia, 2017

W dniach 27-30 listopada 2017 roku rozegrano w Częstochowie XX. Mistrzostwa Polski wyższych seminariów duchownych w tenisie stołowym. Wystąpiła w nim również reprezentacja naszej wspólnoty seminaryjnej w składzie: dn Paweł Gawroński, Bartłomiej Kucharuk, Witalij Bojko i Serhij Holiat. Był to intensywny czas budowania znajomości z innymi klerykami, przybyłymi na Jasną Górę z całej Polski, a także rywalizacji sportowej na wysokim poziomie. Zawody otworzył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Nasi reprezentanci debiutowali na imprezie tej rangi, mimo to nie zawiedli i potwierdzili swoje wysokie umiejętności. Zajęli, 28 listopada w konkursie drużynowym, 10 miejsce w stawce 20 występujących ekip. Kolejnego dnia dn Gawroński wywalczył w konkursie indywidualnym 20 miejsce, a Witalij Bojko 30. Startowało 64 kleryków.

W homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej zamykającej to spotkanie seminarzystów z całego kraju, bp Andrzej Przybylski, biskup pomocniczy częstochowski, podkreślał olbrzymią rolę kultury fizycznej w duszpasterstwie młodzieży, odniósł się także do czytań z Ksiąg Machabejskich i Księgi Daniela, obecnych w Liturgii Słowa podczas ostatnich tygodni roku liturgicznego. Zauważył, że już w czasach przed narodzeniem Chrystusa kultura hellenistyczna, oparta na dbałości o ciało i estetykę wypierała i zagrażała kulturze narodu wybranego, co doprowadziło do wielu tragicznych wydarzeń. Dało to jednak okazję do stworzenia gruntu pod narodziny chrześcijaństwa w świecie pogańskim dzięki obecności wpływów judaistycznych w świecie helleńskim. Połączył obecną trudną sytuację Kościoła w Polsce w zakresie duszpasterstwa młodych z tamtymi wydarzeniami. Wskazał sport jako element łączący światopogląd katolicki z laickim .

Dziękujemy naszym reprezentantom za uczciwą, sportową walkę i godne reprezentowanie naszej wspólnoty na arenie ogólnopolskiej.

zobacz kolejne aktualności: