Uroczystość Najświętszej Trójcy 11 VI 2017 r.

13 Czerwca, 2017
  1. W czwartek 15 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.  O godz. 10.00 wyruszy z Archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa będzie wiodła ulicami Królewską, Lubartowską, Świętoduską, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Tutaj zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem Pasterza naszej archidiecezji. Serdecznie zapraszamy.
  2. Już po raz 15, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, zatytułowana Światło, wyjątkowo odbędzie się na Placu Zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 15 czerwca 2017 r., od godz. 19.00. Gwiazdą wieczoru będzie Natalia Kukulska. Szczegóły na plakatach.
  3. Dziś w Lublinie Marsz dla Życia i Rodziny.
  4. Dyrekcja PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. informuje, że w związku z przebudową linii kolejowej do Warszawy, od najbliższej niedzieli 11 czerwca 2017 r. na linii kolejowej z Parczewa do Lublina zwiększy się ruch pociągów. Linia ta była użytkowana w ostatnim czasie w minimalnym stopniu, dlatego przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowo-drogowych i zakazie przekraczania torów w miejscach niedozwolonych.

zobacz kolejne aktualności: