Niedziela Palmowa 9 IV 2017 r.

10 Kwietnia, 2017

    Niedziela Palmowa 9 IV 2017 r.

 

  1. Dziękujemy chórowi seminaryjnemu za śpiew w czasie dzisiejszej Eucharystii. Kolejna Msza z udziałem chóru – 21 V.
  2. Dziś diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodych. O 14.30 rusza procesja z palmami spod kościoła akademickiego KUL, a o 15.30 Msza św. w Archikatedrze pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława.
  3. Rozpoczynamy Wielki Tydzień – w Wielki Czwartek pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława będzie odprawiona w Archikatedrze o godz. 10.00 Msza Krzyżma.
  4. Zachęcamy do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego we wspólnotach parafialnych.
  5. W Archikatedrze w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz. 9.00 Jutrznia z Godziną czytań. Wielki Piątek to dzień postu ścisłego oraz rozpoczęcia Nowenny do Miłosierdzia Bożego.
  6. W Wielki Piątek „Noc konfesjonałów” – od  21.00 do północy, w siedmiu kościołach w centrum Lublina będą się odbywać czuwania modlitewne połączone ze sprawowaniem sakramentu pokuty i pojednania. Są one organizowane przede wszystkim z myślą o tych, którzy przyjeżdżają z daleka do domu na święta i którym trudno było skorzystać ze spowiedzi podczas rekolekcji wielkopostnych.
  7. Dziś o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL w ramach Opus Magnum nadzwyczajny koncert kameralny Kwartetu Akademos. W ramach koncertu utwory L. van Beethovena, K. Szymanowskiego i F. Schuberta

zobacz kolejne aktualności: