Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

Uwagi dotyczące udziału we Mszy świętej

W związku z zarządzeniem władz państwowych uprzejmie prosimy o przestrzeganie podczas nabożeństwa w kościele seminaryjnym powszechnie obowiązujących zasad higieny sanitarnej. Życzymy dobrego zdrowia i obfitej łaski Bożej!


W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

 

 

31 V

 

 

1) O Boże błogosławieństwo dla Ireny Sturm i jej rodziny
 

7 VI

 

 

1) +Apolonia Kudlicka (10 m-c po śmierci); + Janusz Kudlicki, +Irena Szymańska, +Zofia i Stanisław Chapscy, +Julianna i Roman Chapscy, +Agnieszka i Jan Kloc, +Katarzyna i Wiesław Fila.

 

14 VI1) O Boże błogosławieństwo dla Ireny Sturm i jej rodziny
21 VI1) + Marian Podstępski (8 r. śm.) , + Maria, +Tomasz, + Elżbieta Podstępscy, +Tadeusz Tarka

2) +Bolesław Kryczka, + Dominika Kryczka, + Lucyna Kryczka, + Jolanta Kryczka

3) O błogosławieństwo Boże, łaskę wzrostu w wierze i opiekę NMP dla dzieci chrzestnych: Anny, Macieja, Eweliny, Karoliny i Dominika

4) Dziękczynna w 15 rocznice ślubu Barbary i Zenona z prośbą o Boże błogosławieństwo, a zwłaszcza o łaskę zdrowia, a także o potrzebne dary Boże dla dzieci: Katarzyny i Ignacego

28 VI1) O potrzebne Boże łaski, dar dobrego zdrowia i opiekę Matki Bożej dla Ludwiki i Zbigniewa

2) +Helena (47 r. śm.), Wojciech, Marianna, Józef, Andrzej, Grzegorz, Antoni ++ z rodz. Wójcików

5 VII1) +Teodozja (4 m-c)

2) +Apolonia Kudlicka (11 m-c po śmierci); + Janusz Kudlicki, +Irena Szymańska, +Zofia i Stanisław Chapscy, +Julianna i Roman Chapscy, +Agnieszka i Jan Kloc, +Katarzyna i Wiesław Fila.

3) +Bolesław Kryczka, + Dominika Kryczka

12 VII1) O Boże błogosławieństwo dla Ireny Sturm i jej rodziny
19 VII
26 VII1) +Wanda Kruk (6 r. śm.)
2 VIII1) +Apolonia Kudlicka (1 r. śm); + Janusz Kudlicki, +Irena Szymańska, +Zofia i Stanisław Chapscy, +Julianna i Roman Chapscy, +Agnieszka i Jan Kloc, +Katarzyna i Wiesław Fila.

 

Kapłani, którzy będą przewodniczyli niedzielnej liturgii Mszy świętej w kościele seminaryjnym:

 
DataGłówny celebrans
5 VIIKs. Dyrektor Marcin Grzesiak
12 VIIKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
19 VIIO. Wojciech Rebeta
26 VIIKs. Prefekt Grzegorz Bogdański
2 VIIIO. Andrzej Flis
9 VIIIO. Andrzej Flis
16 VIIIKs. Prefekt Waldemar Głusiec
23 VIIIKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
30 VIIIO. Grzegorz Ogorzałek
6 IXO. Wojciech Rebeta
13 IXKs. Prefekt Grzegorz Bogdański
20 IXKs. Prefekt Waldemar Głusiec
27 IXO. Grzegorz Ogorzałek


Schola alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy! Msze Święte z udziałem  scholi:

 

27 października

10 listopada

26 stycznia

2 lutego

15 marca

26 kwietnia

17 maja

21 czerwca

Ogłoszenia

 1. Trwa sesja egzaminacyjna – prosimy o modlitwę za alumnów zdających egzaminy.
 2. We wtorek  23 czerwca w Dzień Ojca pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach żyjących i zmarłych.
 3. W środę 24 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
 1. W środę 17 VI rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
 2. W piątek  19 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
 3. Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
 4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.

Święto Dziękczynienia

 1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy świętej o godz. 10.00, którą będzie celebrował w Archikatedrze Ksiądz Arcybiskup Stanisław wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze będą usytuowane: dwa na Placu Katedralnym, przy kościele św. Piotra (Królewska 9), oraz przy kościele Świętego Ducha. Tam nastąpi zakończenie procesji. Uwzględniając ostatnie regulacje rządowe pandemii, zgodnie z interpretacją tychże przepisów przez sekretariat KEP, informujemy o obowiązku zachowania środków bezpieczeństwa: uczestnicy mają obowiązek zachowania odległości między sobą nie mniejszej niż 2 metry lub zakrywania ust i nosa, jednocześnie nie obowiązuje limit 150 osób.
 2. Już po raz 18, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „Totus Tuus”, będzie transmitowana z Centrum Spotkania Kultur przez TVP3 w pasmie ogólnopolskim i online. Zapraszamy do wirtualnego udziału w wieczór Bożego Ciała, 11 czerwca 2020 r., od godz. 19.00. Szczegóły na plakatach.
 3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. Wczoraj przeżywaliśmy wielką radość – 10 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Dziś w rodzinnych parafiach sprawują Msze święte prymicyjne. Polecajmy w modlitwie ich posługę.
 2. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
 3. Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek  i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
 5.  Tegoroczne wydanie redagowanego przez alumnów  naszego pisma Itinerarium,  oprócz informacji o ważnych wydarzeniach z życia naszej wspólnoty, zawiera szereg ciekawych artykułów i zdjęć. „Droga do kapłaństwa- posługi i święcenia”. Tak brzmi tytuł  obecnego numeru. Po Mszy św. będzie możliwość zaopatrzenia się w nasze czasopismo przy wyjściu z kościoła.
 6. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. W sobotę 30 maja w czasie Mszy św. o godz. 10.30 w Archikatedrze lubelskiej 10 diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Księdza Arcybiskupa Stanisław Budzika. Od wczoraj trwają na rekolekcjach przed święceniami pod przewodnictwem o. Wojciecha Rebety. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 2.  We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Mamach, żyjących i zmarłych.
 3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.