Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

 

 

23 VI

 

 

1)+Marian Podstępski (7 r. śm.), +Maria, Tomasz, Elżbieta Podstępscy, Tadeusz Tarka

 

2) + Dominika, Bolesław Kryczka oraz o zdrowie duszy i ciała Alicji

 

3) + Władysław Dąbski

30 VI

 

1) Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski na drodze życia małżeńskiego  i rodzinnego dla Agaty i Adama z okazji 8 rocznicy ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla ich córek Antoniny i Heleny
7 VII1) O Boże błogosławieństwo, zdrowie duszy i ciała dla Teodozji z okazji 86 rocznicy urodzin
14 VII1) +Barbara Piechota (6 m-c po śmierci)
21 VII 1)  Dziękczynno-błagalna z okazji rocznicy urodzin Anny Skolimowskiej
28 VII1) +Czesław Siejka (35 r. śm.), Antonina, Wawrzyniec z rodz. Siejków; + Julianna, Stefan, Jan, Marianna z rodz. Witkowskich
4 VIII1) O zdrowie, Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Dagmary i Michała Brzozowskich w 12 rocznicę ślubu oraz o Boże błogosławieństwo dla ich córki Laury
 11 VIII 

1) + Barbara Piechota (7 m-c po śmierci)

 

18 VIII
25 VIII 

 

 

Kapłani, którzy będą przewodniczyli niedzielnej liturgii Mszy świętej w kościele seminaryjnym:

 
DataGłówny celebrans
30 VIO. Andrzej Flis
7 VIIKs. Rektor Jarosław Marczewski
14 VIIKs. Prefekt Grzegorz Bogdański
21 VIIKs. Dyrektor Marcin Grzesiak
28 VIIKs. Dyrektor Marcin Grzesiak
4 VIIIO. Wojciech Rebeta
11 VIIIO. Wojciech Rebeta
18 VIII O. Andrzej Flis
25 VIIIKs. Prefekt Waldemar Głusiec
1 IXKs. Prefekt Waldemar Głusiec
8 IXO. Grzegorz Ogorzałek
15 IXKs. Rektor Jarosław Marczewski
22 IXKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
29 IXO. Grzegorz Ogorzałek


Chór alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy! Msze Święte z udziałem chóru i scholi:

 

28 października – chór

18 listopada – chór

9 grudnia – chór

16 grudnia – schola

27 stycznia – chór

10 marca – schola

7 kwietnia – schola

14 kwietnia – chór

19 maja – chór

2 czerwca – chór

Ogłoszenia

 1. Ks. Grzegorz Zadrożny kończy posługę dyrektora administracyjnego  w naszym Seminarium i podejmuje nowe obowiązki jako proboszcz parafii w Jastkowie Dziękujemy za cztery lat Jego służby w naszej wspólnocie. Życzymy Bożej opieki na nowym miejscu kapłańskiej służby. Nowym ekonomem MSD został mianowany ks. Marcin Grzesiak, dotychczasowy wicedyrektor Caritas AL. Witamy Go serdecznie w naszej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa i owocnej posługi w Seminarium. Pamiętajmy o ks. Grzegorzu i ks. Marcinie w modlitwie.
 2.  Wczoraj alumni rozpoczęli się wakacje. Dziękujemy za modlitwę w czasie zdawania egzaminów przez alumnów i polecamy modlitewnej pamięci ich wakacyjne posługi i wypoczynek.
 3. Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
 4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania i za powołanych, oraz I piątek i sobota miesiąca.
 1. Trwa sesja egzaminacyjna – pamiętajmy w modlitwie o alumnach zdających egzaminy. W sobotę alumni rozpoczną wakacje.
 2. W poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek  28 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  W sobotę 29 czerwca uroczystość św. Piotra i Pawła. Tego dnia alumni wyjadą na wakacje.
 3. Prosimy o modlitwę w intencji powołań oraz za kandydatów do Seminarium, o wsparcie dla nich w rozeznawaniu powołania.
 1. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.    Obchody rozpoczną się Mszą św.  godz. 10.00 na Placu Archikatedralnym pod przewodnictwem Abpa Stanisława Budzika. Po Mszy wyruszy z Archikatedry procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie wiodła następującymi ulicami: z Placu Katedralnego ul. Królewską, Prymasa Wyszyńskiego, Bernardyńską, Plac Wolności, Wróblewskiego, Krakowskim Przedmieściem, Królewską na Plac Katedralny. Ołtarze będą usytuowane: przy seminarium (Wyszyńskiego 6), przy kościele św. Pawła (Bernardyńska 5), przy kościele Św. Ducha (Krakowskie Przedm. 2) oraz przy kościele św. Piotra (Królewska 9) Serdecznie zapraszamy.
 2. Już po raz 17, będzie miał miejsce KONCERT CHWAŁY w Lublinie. Tegoroczna edycja koncertu, „W mocy Ducha Świętego”, odbędzie się na placu zamkowym w wieczór Bożego Ciała, 20 czerwca 2019 r., od godz. 19.30. Szczegóły na plakatach.
 3. W poniedziałek rozpoczyna się letnia sesja egzaminacyjna. Prosimy o modlitwę w intencji alumnów zdających egzaminy.
 1. Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny.
 2. Jutro święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów.
 3. Metropolita Lubelski Arcybiskup Stanisław Budzik wraz z Centrum Jana Pawła II w Lublinie zapraszają na Marsz dla Życia i Rodziny, który w Lublinie odbędzie się dzisiaj. Wydarzenie rozpocznie się na placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie.

PROGRAM:

14.00 – „Scena Pełna Życia” – program słowno-muzyczny, w którym wystąpią: zespół „Guadalupe”, Monika Grajewska, Jerzy Zelnik – plac przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie

16.00 – Przemarsz do Archikatedry Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Budzika, Metropolity Lubelskiego17.00 – Msza św. w Archikatedrze Lubelskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Wielgusa

Święto Dziękczynienia

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i powołanych oraz pierwszy piątek miesiąca. Pamiętajmy w czerwcu o modlitwie Litanią do Najświętszego Serca Jezusowego – czy przez udział w nabożeństwach czerwcowych, czy indywidualnie.
 2. Za tydzień 9 VI  uroczystość Zesłania Ducha Świętego.