Niedzielna eucharystia

Niedzielna eucharystia

W każdą niedzielę zapraszamy na Mszę świętą odprawianą w naszym seminaryjnym kościele o godzinie 11.30. Jest to wyjątkowa okazja do wspólnej modlitwy z alumnami i wychowawcami MSD w miejscu, w którym kandydaci do kapłaństwa dojrzewają do pasterskiej posługi w Kościele, i wspierania ich na drodze powołania.

Zapraszamy do korzystania z możliwości zamawiania intencji Mszy świętych sprawowanych w naszym kościele.

Intencje można zamawiać w zakrystii po każdej niedzielnej Mszy świętej sprawowanej w kościele seminaryjnym.

 

 

1 XII

 

 

1) Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Ludwiki z okazji 30 rocznicy urodzin
8 XII

 

1) +Józef (28 r. śm.); ++ z rodz. Kralów i Kłoniców

2) + Ryszard Łobodziński (20 r. śm.); ++ z rodz. Łobodzińskich

3) +Stanisław (r. śm.), za dusze czyśćcowe

4) + Feliks i Zofia Kopeć; +Piotr i Czesława Suwała

5) + Jadwiga, Stefan, Feliks, Stanisław, Andrzej, Jerzy, Krystyna

15 XII1) + Barbara Piechota (11 m-c po śmierci)

2) +Stanisław i za jego rodziców i teściów

3) O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Antoniny z okazji 4 r. urodzin oraz dla jej rodziców Agaty i Adama oraz jej siostry Heleny

22 XII1) +Dominika Kryczka ( 8 r. śm.), +Bolesław Kryczka
29 XII 1) O Boże błogosławieństwo dla rodziny Mazurów
5 I1) O Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej dla Wojciecha, Marty i Michała
12 I1) +Andrzej Marczewski(z okazji 60 rocznicy urodzin)
 19 I 

1) +Dominika Kryczka, +Bolesław Kryczka

 

26 I 
2 II 

 

Kapłani, którzy będą przewodniczyli niedzielnej liturgii Mszy świętej w kościele seminaryjnym:

 
DataGłówny celebrans
13 XBp Ryszard Karpiński
20 XKs. Prefekt Waldemar Głusiec
27 XAbp Stanisław Budzik
3 XIKs. Dyrektor Marcin Grzesiak
10 XIO. Andrzej Flis
17 XIKs. Wicerektor Zdzisław Szostak
24 XIO. Wojciech Rebeta
1 XIIO. Grzegorz Ogorzałek
8 XIIBp Józef Wróbel
15 XIIO. Grzegorz Ogorzałek
22 XII
29 XII
5 I
12 IKs. Prefekt Grzegorz Bogdański


Schola alumnów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego modli się pięknym śpiewem w czasie Eucharystii odprawianych w naszym kościele. Zapraszamy! Msze Święte z udziałem  scholi:

 

27 października

10 listopada

26 stycznia

2 lutego

15 marca

26 kwietnia

17 maja

21 czerwca

Ogłoszenia

Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

 1. W okresie Adwentu zbieramy ofiary na „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Skrzynka na ofiary znajduje się przy bocznym ołtarzu św. Barbary. Ofiary, które wpłynęły do tej pory, tj. 430 zł, przekazujemy na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Serdecznie dziękujemy za wsparcie materialne obu inicjatyw.
 2. W piątek 13 grudnia rocznica wprowadzenia stanu wojennego, dzień modlitwy za ofiary stanu wojennego.
 3. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i za powołanych oraz pierwszy piątek i pierwsza sobota.
 2. W najbliższą sobotę nasza wspólnota seminaryjna będzie przeżywać adwentowy dzień skupienia. Prosimy o modlitwę.
 3. Za tydzień podczas Mszy św. o 11.30 pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla alumni roku IV przyjmą posługę akolitatu.
 4. W niedzielę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 5. W niedzielą 8 grudnia parafia pw. św. Mikołaja na Czwartku zaprasza na Orszak Świętego Mikołaja. Rozpoczęcie o 14.00 na Rynku Głównym Starego Miasta po Mszy o 13.00 w bazylice dominikanów.
 6. Zachęcamy do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom poprzez nabycie świecy Caritas na stół wigilijny.
 7. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. W sobotę kończy się rok liturgiczny. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Adwent.
 2. W niedzielę, 24 listopada 2019 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 – 15.00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, gry edukacyjne, wszystko, co może pomóc dzieciom i ich rodzinom. Zgodnie z ideą Akcji nie są zbierane pieniądze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.
 3. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2020 rok. Obok zdjęć artefaktów z naszego seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
 4. Po Eucharystii można w zakrystii zamawiać intencje Mszy św. sprawowanych w naszym kościele.
 1. Dziś kończą się Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka”. Wieczorem koncert zespołu „Porozumienie” o 19.00 w naszej auli. Wstęp bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!
 2. Zachęcamy jeszcze do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2020 rok. Obok zdjęć artefaktów z naszego seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
 4. W niedzielę, 24 listopada 2019 roku odbędzie się Wielka Uliczna Zbiórka 
  Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej Pomóż Dzieciom 
  Przetrwać Zimę. W kilkudziesięciu punktach naszego miasta i archidiecezji w godz. 10.00 – 15.00 wolontariusze zbierać będą tylko dary rzeczowe: długoterminową żywność, chemię gospodarczą, zabawki, książki, artykuły papiernicze, gry edukacyjne, wszystko, co może pomóc dzieciom i ich rodzinom. Zgodnie z ideą Akcji nie są zbierane pieniądze. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym pospolitym ruszeniu gorących serc, do podzielenia się nawet odrobiną z Dziećmi oraz innymi osobami w trudnej sytuacji życiowej.

Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym

 1. Jutro obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o 10.00 w Archikatedrze.
 2. Dni Muzyki Chrześcijańskiej „Cecylianka” to spotkania z kulturą i rozrywką opartą o wartości chrześcijańskie. Festiwal rozpocznie się w piątek 15 XI  o 19.00 koncertem chóru św. Jana Pawła II, chóru „Inspirante” i seminaryjnej scholi gregoriańskiej oraz koncertem organowym Stanisława Maryjewskiego w naszym kościele. Na sobotę 16 XI zaplanowany jest koncert uwielbienia z zespołem „Razem za Jezusem”. W niedzielny wieczór 17 XI z koncertem wystąpi zespól „Porozumienie”.  Spotkania w sobotę i niedzielę odbędą  się w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie o godz. 19.00. Wstęp bezpłatny. Szczegóły na stronie internetowej i na plakatach. Serdecznie zapraszamy!
 3. W sobotę 16 XI podczas Mszy św. sprawowanej w naszym kościele o godz. 11.30 będzie miał miejsce obrzęd obłóczyn alumnów III roku. Prosimy o modlitwę w ich intencji.
 4. Zachęcamy do podawania imion swoich bliskich zmarłych, których polecamy w naszej wspólnocie w modlitwie wypominkowej i w czasie Mszy św. Można to uczynić  po Mszy św. w zakrystii wpisując imiona zmarłych na kartach wypominkowych, które są wyłożone przy wejściu do kościoła.  Za ofiary złożone przy tej okazji na rzecz naszego Seminarium składamy serdeczne Bóg zapłać.
 5. Przy wyjściu z kościoła będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę nasz seminaryjny kalendarz na 2020 rok. Obok zdjęć artefaktów z naszego seminarium, zawiera wiele informacji o wydarzeniach z życia naszej wspólnoty. Serdecznie zachęcamy.
 6. Dziękujemy naszej scholi za śpiew w czasie Liturgii. Kolejna Msza z udziałem scholi 26 stycznia.